پس از اتمام کار های کلی ساخت وساز یک ساختمان، انتخاب شیرآلات و نصب آن ها از مهم ترین مراحل به شمار می آید. شیرآلات حمام، آشپزخانه، ظرف شویی، روشویی و ... از بخش های مهم دکوراسیون داخلی منزل بوده که تاثیر بسزایی در زیباسازی فضا دارند.

 با توجه به این که مسکن های امروزی دارای فضای کمی هستند، برای این فضاسازی در سرویس بهداشتی و حمام، خوب است که از شیرآلات مدرن و باکیفیت و زیبا استفاده شود. در کنار توجه به ظاهر، توجه ب کیفیت و جنس این محصولات نیز مهم است.

اهمیت شیرآلات حمام

حمام یکی از بخش های بسیار پراستفاده در منازل می باشد. توجه به شیرآلات حمام برای زیباسازی فضا و همچنین صرفه جویی در مصرف آب بسیار حائز اهمیت است. در زمان های گذشته تنها شاهد انواع ساده و شبیهی از این شیرآلات برای حمام بودیم، اما امروزه تنوع زیادی در انواع شیرآلات سرویس بهداشتی، حمام و توالت مشاهده می شود . از جمله انواع مختلف این شیرآلات برای حمام می توان به طراحی های سنتی، شیرآلات توکار، دوپایه یا سه پایه، چهار تکه ای، دیجیتال، پایه بلند و ...اشاره داشت.

 هر کدام از این مدل ها با توجه به دیگر اجزای حمام، کاشی ها و سلیقه سازنده قابل خریداری و نصب هستند.

انواع شیرآلات حمام

  • مدل سنتی :

شیرآلات سنتی با حالت قدیمی کاملاً تفاوت دارد و از آن شکل های ساده خارج شده اند. دلیل نام گذاری این شیرآلات به سنتی به خاطر فرم دو دسته ای بودن آن ها است اما دارای طرح ها و تنوع بسیار زیبا و متفاوت هستند که شاید انتخاب بسیاری از افراد باشند.

 قیمت این شیرآلات در مقایسه با دیگر انواع مناسب تر بوده و نصب آن نیز آسان تر است، اما مانند حالت قدیمی برای تنظیم دمای آب نیاز به هماهنگ کردن دو شیر آب سرد و گرم به طور جداگانه دارد .

  • شیرالات توکار:

برای حمام دسته ای دیگر از شیرآلات هستند که به تازگی وارد بازار شده اند و دارای نما و ظاهر زیبایی هستند. برای این شیرآلات لوله ها و دیگر اجزا داخل دیوار بکار می رود و تنها سری و محل خروج و تنظیم آب از بیرون قابل مشاهد است.

شیرآلات توکار

جلوه این شیرآلات بسیار زیبا بوده و در کنار آن تمیز کردن و شست وشوی حمام و سرویس بهداشتی راحت تر انجام می شود، اما به دلیل مدرن و جدید بودن و همچنین سختی در نصب دارای قیمت بالاتر می باشند. علاوه براین در صورت خرابی نیاز به تعمیر از داخل دیوار و خرابی دیوار هست، اما درصورتی که شیرآلات توکار باکیفیت خریداری کنید دیگر درطول زمان دچار مشکل نشده و نیاز به تعمیر پیدا نمی کنید.

نسل دیگر از شیرآلات حمام ،مدل دو پایه ای آن ها می باشد که یکی از رایج ترین مدل های شیرآلات حمامی است. این شیرها دارای دو یا یک اهرم بوده که یکی از آن ها برای تنظیم دمای آب و دیگری برای تنظیم فشار و شدت جریان خروجی آب می باشد.  برای این مدل ها تنظیم دما یا فشار بسیار راحت بوده و کنترل آب حتی با یکدست نیز قابل انجام است.  علاوه بر این دارای قیمت مناسبی نیز هستند و در سال های اخیر شاهده درصد بالای استفاده از این شیرآلات در حمام هستیم.

  • شیرالات حمام پایه بلند :

ازجمله جدیدترین و مدرن ترین نوع شیرآلات برای حمام می توان به پایه بلند اشاره داشت. این شیرآلات  دارای ظاهر بسیار چشمگیر هستند که در دکوراسیون داخلی حمام به کار می روند . درصورتی که قصد دارید دکوراسیون حمام خود را تغییر دهید و یا می خواهید برای سازه جدید خود شیرآلات حمام تهیه کنید، این دسته از شیرآلات انتخاب بسیار مناسب و مدرنی می باشند. ورودی شیر آب برای آین محصول از کف است و تنظیم دمای آب آن ها نیز راحت می باشد، اما در مقابل دیگر مدل ها دارای قیمت بالاتری است.

خرید شیرآلات حمام

برای خرید شیرآلات بکار رفته در حمام ، توجه به کیفیت در مقابل توجه به ظاهر بسیار مهم است. ازآنجایی که شیرآلات به طور مستقیم با آب در ارتباط اند درصورتی که دارای جنس و کیفیت مناسب نباشند، در زمان کوتاهی درگیر خرابی ،  چکه کردن آب، پوسیدگی و ... می شوند.  شما می توانید برای مشاهده انواع مدل های باکیفیت و مختلف شیرآلات حمام،  به سایت جزیره مراجعه کنید. این سایت در هر رنج قیمتی دارای شیرآلات مناسب و با کیفیت برای حمام است.