آشپزخانه قلب هر خانه ای می باشد. معمولا اهالی منزل به خصوص خانم ها ساعات زیادی را در آشپزخانه صرف می کند . به همین منظور استفاده از شیرآلات آشپزخانه زیبا و باکیفیت بسیار اهمیت دارد.

 در زمان های گذشته تنها مدل های محدودی از شیرالات آشپزخانه وجود داشت. اما امروز شاهد انواع مدل های این محصول با رنگ و طرح و جنس مختلف هستیم. شیرآلاتی همچون دیواری سنگین کلاسیک با رنگ کرم، رنگ طلایی، سفید و ... که برای مشاهده آن ها می توانید از سایت جزیره کمک بگیرید.

 مهم ترین عامل برای خرید شیرآلات آشپزخانه چیست؟

 در خرید هر محصول کیفیت حرف اول را می زند، درنتیجه مهم ترین عامل برای انتخاب شیرآلات چه برای آشپزخانه چه برای سرویس بهداشتی کیفیت و جنس آن است. درصورتی که جنس این شیرآلات نامناسب باشد باعث نشتی آب، خرابی زودرس و تحمیل هزینه های اضافی می گردد . به طورکلی شیرآلاتی که از جنس هایی مانند چدن، استیل و پلاستیک هستند دارای کیفیت خوبی می باشند.

 در مرحله بعدی و در کنار توجه به کیفیت، ظاهر نیز مهم است. هرچه شیرآلات دارای ظاهری شکیل تر باشند جلوه بهتری به آشپزخانه می دهند. معمولاً برای خرید این محصول و انتخاب طرح و رنگ آن، به طراحی داخلی آشپزخانه، رنگ کابینت ها و سطوح و... توجه می کنند. دقت کنید که شیرآلات شما حتما باید ضدزنگ باشد زیرا تا در زمان کوتاهی دچار زنگ زدگی و خرابی و تغییررنگ  نگردند.

 با توجه به موارد ذکرشده مجموعه جزیره بهترین شیرآلات آشپزخانه با طراحی های کلاسیک و مدرن و جنس و کیفیت خوب فراهم آورده تا خریداران عزیز بدون نگرانی بتوانند در کوتاه ترین زمان محصول موردنظر خود را خریداری کنند .

انواع شیرآلات آشپزخانه از لحاظ نحوه اتصال

به طورکلی این شیرآلات از لحاظ اتصال به سه دسته تقسیم می شوند.

  • اتصال به سینک

  • اتصال به پیش خوان

  • اتصال به دیوار

 شیرآلات اتصال به سینک به طور مستقیم به شیر ظرف شویی وصل می شوند. این شیرآلات برای سینک های یک یا دو تایی مناسب اند. در صورتی که تعداد سینک ها بیش از این مقدار است باید از نوع دیگری استفاده کرد.

 شیرآلات متصل به پیش خوان به طور مستقیم بر روی پیش خوان نصب می شوند و بین شیر و دیوار فاصله کمی وجود دارد .این مدل دارای ظاهر بسیار شیک می باشد و متناسب با دکوراسیون های مدرن است.

 شیرآلات اتصال به دیوار نوع جدیدی از شیرآلات هستند که در سازه های جدید از آن ها استفاده می شود. برای نصب این شیرآلات توجه به فاصله ای بین سینک و دیوار حائز اهمیت می باشد.

بسته بندی شیرآلات آشپزخانه از لحاظ دست گیره

 در بخش قبلی تقسیم بندی این شیرآلات از لحاظ محل اتصال را با هم بررسی کردیم. در دسته بندی دیگری شیرالات آشپزخانه را براساس تعداد دستگیره ای که دارند تقسیم بندی می کنند که این نیز شامل سه دسته می باشد.

  • تک دستگیره

  • دو دستگیره

  • بدون دست گیره

حالت اول شیرآلات تک دستگیره هستند که در بیشتر آشپزخانه ها دیده می شود. این شیرآلات تنها دارای یک اهرم برای تنظیم ، سرما و گرمای آب می باشند. حرکت اهرم به سمت بالا باعث تنظیم فشار آب و به سمت چپ و راست باعث تنظیم دمای آب می گردد. درنتیجه یک دست شما کاملاً آزاد بوده و با آن می توانید کار موردنظر خود را انجام دهید.

 شیرآلات دو دستگیره ای در زمان های قدیم بسیار رایج بودند، اما امروز با ظاهر بسیار متفاوت و شکیل تری مورداستفاده قرار می گیرند. در این شیرآلات یک دستگیره به طور اختصاصی تنظیم آب سرد و دستگیره دیگر تنظیم آبگرم را برعهده دارد. هر دو دستگیره به طور جداگانه می توانند فشار آب را تنظیم کنند.

قطع و وصل شدن آب در شیرآلات بدون دستگیره، توسط سنسور چشمی که تعبیه شده انجام می شود. در این شیرآلات دستگیره کوچک برای تنظیم دما و یا فشار آب قرار گرفته است.

 قیمت شیرآلات آشپزخانه

هر محصولی با توجه به کیفیتی که دارد دارای قیمت مختلفی می باشد. شیرآلات آشپزخانه نیز با توجه به کیفیت، رنگ، مدل و... دارای رنج قیمت متفاوتی هستند . برای مشاهده انواع شیرآلات آشپزخانه و قیمت آن ها می توانید از سایت جزیره کمک بگیرید و با توجه به بودجه و سلیقه خود بهترین شیرآلات را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *