شیرآلات یکی از اصلی ترین لوازم منزل می باشند. این لوازم هم  کاربردی هستند و هم در زیبایی محیط نقش بسزایی دارند. امروزه با توجه به این که فضاهای منازل کوچک تر شده است، استفاده از شیرآلات مدرن و لوکس، در کنار ایجاد یک فضای خالی مناسب، باعث زیباسازی محیط نیز می شوند.

 افراد خوش سلیقه برای دکوراسیون داخلی خود از شیرآلات لوکس در سرویس بهداشتی، حمام، توالت، آشپزخانه و... استفاده می کنند.  برای این افراد شیرآلات تنها به منظره وسیله ای کاربردی جهت رفع نیاز نیست بلکه به آن به چشم یک وسیله دکوری و تزئینی نگاه می کنند.

 اهمیت انتخاب شیرآلات لوکس در معماری داخلی

استفاده از کوچک ترین لوازم و وسایل در جلوه دهی به محیط و زیبا سازی اهمیت بسیار بالایی دارد.  شیرآلات لوکس یکی از لوازم تأثیرگذار در معماری داخلی و طراحی دکوراسیون منازل هستند. در زمان های گذشته از شیرآلات تنها به عنوان وسیله ای برای خروج آب و برطرف کردن نیاز های شستشو و ... نگاه می کردند و توجه زیادی بر ظاهر و نمایی که شیر آلات به محیط می دادند، نمی شد. اما امروز این مسئله کاملاً فرق کرده و ما شاهد انواع شیرآلات لوکس برای ساختمان ها هستیم.

 در این شیرآلات علاوه بر برطرف کردن نیازهای اصلی، به زیبا کردن محیط، کاهش فضای اشغال شده، صرفه جویی در مصرف آب و ... نیز توجه شده است.  علاوه براین تمامی استانداردهای لازم برای طراحی و تولید یک شیرآلات مناسب در شیرآلات لوکس به کار برده شده است.

 در خرید شیرآلات لوکس به چه نکاتی باید توجه کرد؟

ازآنجایی که شیرآلات به طور مستقیم با آب در ارتباط هستند در معرض پوسیدگی و خرابی قرار می گیرند. مهم ترین نکته در خرید شیرآلات توجه به کیفیت و جنس آن ها می باشد. این محصولات باید از فلزات مقاوم ساخته شده  و دارای قطر و ضخامت مناسبی نیز باشند. از آنجایی که استفاده از این دسته شیرآلات بسیار پر طرفدار شده شرکت های زیادی در زمینه تولید شیرآلات لوکس فعالیت میکنند. برخی از این تولیدات به منظور قیمت پایین تر از کیفیت و ضخامت مناسبی برخوردار نیستند. توصیه می کنیم که در خرید شیرآلات خود حتما از برند های با کیفیت و جنس مرغوب استفاده کنید تا در کوتاه مدت شاهد خرابی و تعمیر یا تعویض آن ها نشوید.

 مرحله بعدی تناسب بین نمای شیرآلات لوکس و محیط اطراف است. در خرید این شیرآلات باید به تناسب رنگ بین کاشی ها، دیوار و محیط توجه کرد.  هر کدام از شیرآلات لوکس باید با توجه به فضای محیط و زیر سازی هایی انجام شده انتخاب شوند.  برای مشاهده انواع این شیرآلات می توانید از سایت جزیره کمک بگیرید.  این سایت دارای محصولات خوب و بسیار با کیفیت  بوده که دوام و طول عمر بالایی دارند.

انواع شیرآلات لوکس برای حمام و دست شویی

 شیرآلات لوکس حمام و دست شویی به دو دسته تقسیم می شوند. این شیرآلات یا از نوع آنتیک بوده یا از نوع مدرن .

 شیرآلات آنتیک بیشتر در سبک های خاص و نوستالژی دیده می شوند .سر شیرهای این شیرآلات حالت ویژه ای دارند که منحصربه فرد بوده و نگاه ها را به خود جذب می کند.  شیرآلات مدرن نیز دارای طرح های مینیمال و هندسی ویژه هستند که به نوبه خود زیبایی خاصی دارند.

 هر کدام از این دسته از شیرآلات لوکس با توجه به طرح و رنگی که دارند قابل استفاده و هماهنگ شدن با محیط داخلی منازل هستند. شما می توانید شیرآلات ساختمانی خود را از نوع لوکس انتخاب کرده و به راحتی آن را با دیگر اجزای محیط هماهنگ کنید.  استفاده از رنگ های مات یا براق یا طلا کاری و.... جلوه ای خاص و متفاوت به محیط می بخشد.

جنس شیرآلات لوکس

 شیر آلات را با جنس های مختلفی می سازند. به طور معمول رایج ترین جنس شیرآلات که دارای کیفیت و دوام خوبی هستند،  از برنج است. این شیرآلات برای مناطقی که دارای آب سخت با املاح بالا است مناسب تر می باشد، زیرا ماندگاری آن ها بالا بوده و در مقابل قیمتی که دارند از کیفیت بالاتری نیز برخوردارند.

 دسته بعدی شیرآلات استیل ضد زنگ می باشند که به رنگ استیل بوده و در صورت مراقبت درست دچار خرابی نمی شود.  دسته دیگر شیرآلات مسی رنگ هستند که دارای ظاهر بسیار جذابی می باشد و یکی از انتخاب های خوب به عنوان شیرآلات لوکس آشپزخانه هستند.

دیگر دسته شیرآلات برنزی اند. این شیرآلات دارای ظاهر کلاسیک بوده و قیمت بالاتری نسبت به مدل های دیگر دارند اما دارای ظاهری منحصر به فرد اند.