آموزشی ها

نحوه نصب لوله کشی شیرآلات توکار

اگر شما هم به دنبال تنوع و استفاده از انواع لوله کشی شیرآلات توکار به شکل نوین در خانه خود هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برای نصب لوله کشی شیرآلات توکار نیاز است تا آماده سازی اولیه صورت گرفته و همینطور در هنگام اجرای لوله کشی آب سرد و گرم بایستی پیش‌بینی شود.

مغزی و قسمت‌های داخلی شیر در نصب شیرآلات توکار، داخل دیوار قرار می‌گیرند. فقط اهرم تنظیم و خروجی آب در این نوع شیرآلات روی دیوار قرار گرفته و همین موضوع سبب ایجاد ظاهری زیبا و همچنین نیاز به فضای کمتری در قسمت‌های خارج از دیوار می‌گردد.

طریقه نصب لوله کشی شیرآلات توکار

طریقه نصب و لوله کشی شیرآلات توکار اغلب در برندهای مختلف یکسان بوده و همچنین ممکن است که در بعضی از مدل‌های پیشرفته‌تر، روش لوله کشی کمی با انواع روتین آن متفاوت باشد که این موارد در دفترچه راهنمای نصب لوله کشی آنها قید شده است.

برای هر یک از شیرآلات توکار نیاز است تا یک لوله کشی منحصر به فرد با در نظر گرفتن شرایط محیط و نوع شیرآلات انجام گیرد. به همین دلیل ابتدا باید یک طرح و نقشه برای چیدمان فضای مورد نظر داشته باشید، تا بر اساس آن نصب لوله کشی شیرآلات توکار انجام شود.

نحوه لوله کشی دوش توکار

در لوله کشی دوش توکار با سایر شیرآلات تفاوت عمده‌ای که وجود دارد، اضافه شدن سردوش در شیرآلات توکار می‌باشد. برای این منظور با توجه به مدل و ساختار شیر دوش، لوله کشی این قسمت انجام می‌شود.

سردوش دیواری، سردوش سقفی و همچنین سردوش متحرک؛ سه مدل سردوش توکار می‌باشند. برای اماکنی با سقف کوتاه سردوش سقفی مناسب است، سردوش دیواری در نقطه‌ای مشخص نصب شده و سردوش متحرک نیز دارای قابلیت تنظیم ارتفاع و جابجایی می‌باشد.

نصب لوله کشی شیرآلات توکار

نصب شیر توالت توکار

نصب شیر توالت توکار نیز مانند لوله کشی دوش توکار است، اما با این تفاوت که در نصب شیر توالت تنها یک بخش خروجی قابل اتصال به شلنگ وجود دارد.

نصب لوله کشی شیرآلات توکار

ارتفاع شیر توالت از کف سرویس بهداشتی حدود 30 سانتی‌متر بوده و بسته به ضخامت کف‌سازی فاصله آن تا سر لوله فاضلاب در حدود 45 تا 65 سانتی‌متر می‌باشد. علاوه بر آن فاصله افقی آکس شیر تا آکس لوله فاضلاب در حدود 55 سانتی‌متر است.

لوله کشی دوش توکار

در انتهای لوله کشی باید با توجه به نوع هر شیر یک مغزی شیر توکار به انتهای لوله‌های اجرا شده آن وصل شود. شرکت سازنده این مغزی‌ها را در بسته‌بندی شیرآلات توکار قرار می‌دهد و ممکن است اندازه، ساختار و طریقه نصب آنها در برندهای مختلف متفاوت باشد.

نقطه نصب این مغزی‌ها در هنگام اجرای لوله کشی توکار باید علامت‌گذاری شده و برای جلوگیری از بیرون آمدن آنها از سطح دیوار بایستی توسط قلم چکش جای مناسبی در محل نصب شیر برای قرار دادن مغزی شیر ایجاد نمایید. لازم به ذکر است که در زمان اجرای این کار باید دقت کافی به خرج دهید تا دیوار بیش از حد تخریب نشود.

در پایان کار، این مغزی بوسیله پیچ به دیوار محکم و ثابت می‌شود. این مغزی‌ها برای محافظت دارای یک کاور پلاستیکی هستند.

ارتفاع شیرآلات توکار

شیرآلات توکار باید در ارتفاع مناسب خود نصب شوند و بستگی به این دارد که قرار است هر کدام از آنها در کنار چه عناصری قرار بگیرند تا بر اساس این موارد ارتفاع استانداردی برای آنها تعیین گردد.

همچنین شیر حمام توکار باید در ارتفاعی نصب گردد که فاصله آن تا کف حمام، بین 100 تا 110 سانتی‌متر بوده و همینطور در هنگام نصب باید دقت نمایید که شیر توکار حمام در راستای محل نصب دوش دستی یا سردوش توکار قرار گیرد.

نکات مهم در لوله کشی شیرآلات توکار

شاید نصب شیر توکار در ظاهر ساده به نظر برسد اما در اصل کاری پیچیده، با ظرافت‌ کاری‌های خاص خودش است. در نتیجه توصیه می‌شود برای انجام این کار از افراد متخصص کمک بگیرید.

لازم به ذکر است که بدون اطلاع لازم در رابطه با نصب شیرآلات توکار ممکن است دقت کافی به خرج داده نشود و در نتیجه کیفیت و زیبایی کار شما تحت‌الشعاع قرار بگیرد.

استفاده از شیرآلات توکار در کنار دوش توکار زیبایی خاصی به خانه خواهد بخشید. بنابراین بهتر است چنانچه قصد انتخاب شیرآلات توکار را دارید در کنار آن از دوش توکار هم استفاده نمایید.

کارشناسان مجرب مجموعه ما با سال‌ها تجربه موثر می‌توانند به شما در این زمینه کمک نمایند. برای راهنمایی بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *