دانستنی ها, راهنمای خرید

تفاوت سینک توکار و زیرکار چیست؟

یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی که در هنگام تکمیل وسایل آشپزخانه باید به آن توجه شود، سینک ظرفشویی است. این وسیله سال‌های زیادی می‌باشد که به عنوان یک عضو جدانشدنی در آشپزخانه‌ها قرار دارد. در واقع این سینک‌ها نه فقط کارایی آشپزخانه را بلکه زیبایی آن را نیز تکمیل می‌نمایند. برای اینکه بدانید تفاوت سینک توکار و زیرکار چیست تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

انواع سینک

همانطور که در ابتدا گفته شد، سال‌های زیادی است که سینک‌های ظرفشویی عضو جدانشدنی آشپزخانه هستند. نیاز به مکانی برای شستشوی دست‌ها و ظروف دلیل وجود سینک‌های ظرفشویی می‌باشد. علاوه بر آن یکی از المان‌های زیبایی در آشپزخانه‌ها نیز به شمار می‌رود.

بدین ترتیب انواع مختلفی از این محصول تولید و در بازار عرضه می‌گردند. هر کدام از انواع این سینک‌ها ویژگی‌های خاص خود را داشته و چنانچه بخواهیم انواع مختلف سینک را گروه‌بندی نماییم به دو دسته‌ی سینک‌های روکار و سینک‌های توکار می‌رسیم.

سینک‌های روکار

قبل از اینکه بدانیم تفاوت سینک توکار و زیرکار چیست بهتر است تا به صورت جداگانه به بررسی هر کدام بپردازیم. سینک‌های روکار درواقع همان مدل از سینک‌هایی هستند که تقریبا همه ما با آن آشنا می‌باشیم.

سینک ظرفشویی روکار شامل مدل‌هایی است که بر روی کابینت‌ها نصب شده و قرار می‌گیرند. در واقع زمانی که قسمتی از کانتر به صورت کامل به سینک اختصاص داده شده و سینک ظرفشویی در آن قسمت قرار می‌گیرد، می‌توان گفت که این سینک به صورت روکار است.

سینک‌های توکار

همانطور که از نام این سینک‌ها مشخص است، نصب این دسته از سینک‌ها به صورت توکار می‌باشد. درواقع این مدل از سینک‌ها درون کانتر کابینت قرار گرفته و نصب می‌شوند. این دقیقا برعکس آن بوده که یک قسمتی از کانتر بریدگی داشته باشد تا سینک در آن قسمت قرار بگیرد.

تفاوت سینک توکار و زیرکار چیست؟

همانطور که تا الان متوجه شدیم، مدل‌های متفاوتی برای سینک‌ ظرفشویی مناسب وجود دارد که هرکدام از آنها متعلق به دسته متفاوتی می‌باشند. بنابراین برای انتخاب سینک مناسب آشپزخانه، دو دسته اصلی سینک‌های توکار و روکار وجود دارند.

درنتیجه برای داشتن بهترین انتخاب باید بدانیم که تفاوت سینک توکار و زیرکار چیست؟ به این ترتیب متوجه می‌شویم که برای آشپزخانه‌مان کدام مدل کارآمدتر می‌باشد.

چند نکته برای اینکه بدانیم تفاوت سینک توکار و زیرکار چیست؟

اولین نکته‌ای که باید به آن اشاره نماییم، حالت نصب این دو مدل سینک می‌باشد. زیرا همانطور که گفته شد نصب این دو مدل با هم متفاوت هستند و در واقع سینک‌های روکار در بخشی از کانتر کابینت‌ها به صورت سراسری قرار گرفته و لبه‌های آن قابل مشاهده‌اند.

سینک‌های روکار تا قسمت دیوار ادامه پیدا می‌کنند. در حالی که سینک‌های توکار درون کانتر قرار می‌گیرند و لبه‌های آنها پایین‌تر از سطح صفحه کابینت قرار خواهند گرفت. بدین ترتیب کانتر کابینت به صورت سراسری است و در وسط خود به اندازه ابعاد سینک توکار خالی می‌ماند. درنتیجه سینک درون آن محوطه خالی تعبیه شده در کانتر قرار گرفته و نصب می‌گردد.

مورد دیگری که در تفاوت سینک توکار و روکار می‌توان به آن اشاره کرد، زیبایی آن است. بطور معمول سینک‌های توکار جلوه‌ای زیباتر نسبت به مدل‌های روکار به محیط آشپزخانه خواهند بخشید. دلیل این موضوع هم نوع نصب آنها می‌باشد. در واقع زمانی که سینک‌های روکار میان دو تکه کانتر قرار می‌گیرند، بخشی متفاوت به نظر خواهند رسید.

سینک‌های توکار به سبب آن که درون کابینت قرار می‌گیرند و میان آنها جدایی بوجود نمی‌آید، مانند آن می‌شوند که انگار جزئی از خود صفحه کابینت هستند. بدین ترتیب مدل‌های توکار حس و حالی بهتر را برای مصرف‌کننده ایجاد می‌نمایند.

بررسی تفاوت سینک‌های توکار و زیرکار

فرق سینک توکار و روکار در به‌روز بودن آنها نیز است. در دنیای سینک‌های ظرفشویی، سینک‌های توکار مدل جدیدتر و مدرن‌‍‌تری محسوب می‌شوند. به‌علاوه ویژگی توکار بودن حالتی مینیمال به آنها می‌بخشد و بیش از حد در چشم نیستند. همین موضوع سبب ایجاد ظاهری زیباتر و مدرن‌تر در آشپزخانه می‌شود.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به بخش‌هایی از تفاوت‌های سینک روکار و توکار اشاره کردیم. اما در نهایت برای انتخاب هرکدام باید بگوییم بستگی به سلیقه شما خواهد داشت. در صورتی که نگهداری و جابه‌جایی راحت از زیبایی برای شما مهم‌تر است، انتخاب سینک روکار مورد مناسب‌تری برای شما خواهد بود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *