راهنمای خرید

مزایا و معایب شیرآلات توکار

مزایا و معایب شیرآلات توکار

با توجه به افزایش جمعیت و ساخت وسازهای گسترده، شاهد سازه های جدید با مساحت کمتر نسبت به حالت گذشته هستیم. از این نظر طراحان دکوراسیون داخلی برای کاهش فضاهای اشغالی و افزایش فضای در دسترس، به دنبال استفاده از تجهیزات مدرن با جای کمتر هستند. یکی از مهم ترین تجهیزات برای دکوراسیون داخلی، شیرآلات اند.  امروزه شاهد شیرآلات توکار برای سرویس بهداشتی، آشپزخانه، حمام ،توالت و … هستیم. در این محتوا قصد داریم مزایا و معایب شیرآلات توکار را ذکر نموده و به ابعاد مختلف آن بپردازیم.

شیرآلات توکار مدرن و نسبت به حالت قدیمی از مزایای بالایی برخوردار هستند.  شکل ظاهری آن ها بسیار شیک بوده و به دلیل توکار بودن فضای بسیار کمی اشغال می کنند، از همین من رو طرف داران زیادی را به خود جلب کرده است و عملاً در بیشتر سازه های مدرن و جدید از این شیرآلات استفاده می شود .

اگر شما هم به دنبال جدیدترین و باکیفیت ترین شیرآلات برای سازه جدید خود هستید و یا می خواهید شیرآلات قدیمی خود را تعویض کرده و شیرآلات جدیدتر جایگزین آن کنید، مطالعه این متن به تصمیم و انتخاب شما کمک بزرگی می کند.  بیش از هر چیزی ببینیم شیرآلات توکار به چه شیرآلاتی گفته می شود و در ادامه مزایا و معایب آن را با یکدیگر بررسی کنیم .

 تفاوت شیرآلات توکار با فرم قدیمی

می توان بزرگ ترین تحول در صنعت شیرآلات ساختمانی را طراحی و تولید شیرآلات توکار دانست.  این شیرآلات با توجه به معماری داخلی ساختمان و نیاز آن ها طراحی شده و  توانسته اند رضایت بالای مشتریان را به خود جلب کنند . تمامی لوله ها، شیرها و مغزی های مورد نیاز مانند اتصالات و …  داخل دیوار تعبیه شده و از بیرون تنها یک خواب و مغزی به منظور خروج آب و تنظیم دما و فشار آن قابل مشاهده است.  درنتیجه این طراحی فضای بیشتری را در اختیار استفاده کننده قرار می دهد و همچنین دارای ظاهری شیک تر است.

ادامه مطلب
شیرآلات جدید آشپزخانه

 همان طور که می دانید در شیرآلات قدیمی تمامی لوازم از بیرون قابل مشاهده بوده و لوله ها و شلنگ و غیره جای زیادی را اشغال می کرد.

مزایای شیرآلات توکار

  1.  ظاهری زیبا در کنار بهینه سازی فضا

ازآنجایی که تمامی متعلقات در شیرآلات توکار داخل دیوار قرار می گیرد، درنتیجه فضای بیشتری در دسترس استفاده کننده است. همین مسئله برای سازه های جدید که از کمبود مساحت رنج می برند بسیار حائز اهمیت است. علاوه براین فضاسازی، به دلیل توکار بودن و استفاده از طرح و رنگ و مدل های متنوع، ظاهر بسیار شکیل به محیط آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی و … می دهد . عملاً این شیرآلات انتخاب درصد بالایی از افراد در قرن جدید می باشد.

 دوام بالا

شیرآلات توکار نسبت به حالت های قدیمی دوام بالایی در برابر صدمات و پوسیدگی ها دارند. ازآنجایی که این شیرآلات داخل دیوار قرار می گیرند اجزای داخلی آن کمتر در معرض رطوبت و آب هستند.  همچنین وجود دیوار به مانند یک محافظ دور آن ها عمل کرده و در برابر ضربه و صدمات دیگر در امان هستند.  علاوه براین ازآنجایی که این شیرآلات جزء مدرن ترین و جدیدترین سازه ها در این زمینه اند، از بهترین تکنولوژی و مواد در ساخت آن ها استفاده شده است که باعث می شود مدت زمان طولانی تری قابل استفاده می باشد.

 تولید صدای کم

خروج آب از این شیرآلات نرم بوده و صدای ناشی از خروج آب و برخورد آن با زمین یا دیوارها بسیار کمتر از فرم های قدیمی می باشد. همین مسئله باعث ایجاد یک محیط آرام بخش در سرویس بهداشتی، حمام و… می گردد.

ادامه مطلب
خانه‌ای مدرن و زیبا با شیرآلات جزیره

 آیا شیرآلات توکار دارای معایب هستند؟

 برای هر محصول یکسری مزایا و معایب وجود دارد که شیرآلات توکار نیز از این قضیه مستثنی نیستند. یکی از معایب این شیرآلات نصب دشوار آن ها است، زیرا به فرم معمولی و رایج نبوده و برای نصب نیاز به دانش و تخصص ویژه دارند.

 ازآنجایی که لوله ها و متعلق این شیرآلات داخل دیوار قرار می گیرند، باید یک نقشه کشی لوله آب برای آن واحد مسکونی یا سازه تعبیه شود که این کار باید توسط متخصص و لوله کش باتجربه صورت گیرد. معمولا در سازه های جدید همزمان با نقشه ساختمان ، نقشه آب و لوله کشی نیز رسم می شود.

 مشکل بعدی هزینه تعمیراست. ازآنجایی که این شیرآلات داخل دیوار هستند در صورت خرابی نیاز به کندن دیوار و تعمیر است. این موضوع را می توان یکی از معایب بزرگ این شیرآلات در نظر گرفت.

تفاوت هزینه شیرآلات توکار با حالت قدیم به چه صورت است ؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که قیمت شیرآلات توکار در مقایسه با حالت قدیمی بسیار زیاد بوده و همین مسئله باعث می شود که از خرید و استفاده شیرآلات منصرف شوند.  درست است که در ابتدای کار هزینه نصب این شیرآلات زیاد است اما با توجه به دوام بالا و توکار بودن و نمایی که به محیط می دهد دارای طول عمر زیادی بوده و درصد خرابی آن در طولانی مدت کمتر از فرم قدیمی است.

درصورتی که در خرید شیرآلات توکار خود تمامی جوانب را بررسی کرده و شیرآلاتی با جنس خوب ، کیفیت بالا و برند نام آشنا خریداری کنید ، از محصول خود مطمئن بوده و دیگر نگرانی بابت تعمیر و هزینه های مرتبط با تعمیر آن نخواهید داشت.

ادامه مطلب
راهنمای خرید شیرآلات

سخن پایانی؛ مزایا و معایب شیرآلات توکار

 ازآنجایی که با افزایش جمعیت و بالا رفتن ساخت وسازها، فضای منازل کوچک تر شده است، طراحان داخلی به دنبال استفاده از لوازمی با اشغال جای کمتر هستند. یکی از جدیدترین تولیدات طراحی داخلی،  شیرآلات توکار اند. این شیرآلات تحول عظیمی در صنعت شیرآلات ایجاد کرده که دارای مزایای بسیار زیادی می باشند.  البته در کنار این مزایا دارای معایبی نیز هستند.

 از جمله مهم ترین مزیت های شیرآلات توکار می توان به فضای اشغالی کمتر، زیبا و شکیل بودن، دوام بالاتر و… اشاره داشت.  در کنار این موارد به دلیل مدرن بودن و سختی نصب نیاز به هزینه اولیه بیشتر و همچنین افراد با تخصص و دانش در این زمینه دارد. اما نکته مهم در استفاده از شیرآلات کیفیت آن ها است. سعی کنید که این شیرآلات را از برندهای معتبر و نام آشنا که دارای کیفیت مناسب و رضایت بالای مشتریان هستند خریداری کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.