دانستنی ها, راهنمای خرید

معرفی شیرآلات فنری آشپزخانه، مزایا و معایب آن

در آشپزخانه‌های مدرن و بزرگ شیرآلات فنری بسیار کاربردی هستند. آبریز این شیرآلات دارای چند حالت اسپری کننده است. این نوع شیرآلات روز به روز محبوب‌تر می‌شوند و به همین دلیل تولیدکنندگان به دنبال مدل‌های متنوع‌تر شیرآلات فنردار می‌باشند. برای معرفی شیرآلات فنری آشپزخانه، مزایا و معایب آن تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

شیر ظرفشویی: شیرآلات فنری آشپزخانه، مزایا و معایب آن

شیر ظرفشویی فنری دارای علمی بلند بوده که حالتی ارتجاعی و فنری دارد. این علم از یک شلنگ ریزبافت با مقاومت بسیار بالا تشکیل شده است.

برای حرکت دادن علم فنری بایستی قسمت آبریز آن را کمی به سمت پایین کشیده تا از گیره خود آزاد گردد. با اینکه علمک شیر ظرفشویی فنری قابلیت چرخش 360 درجه را ندارد، اما تمام قسمت سینک را پوشش می‌دهد.

ارتفاع شیر فنری بطور معمول از سایر شیرآلات ظرفشویی بیشتر بوده و سهولت بیشتری را برای شستشو و نظافت سینک فراهم می‌آورند.

با وجود اینکه قیمت شیر ظرفشویی فنری از قیمت شیر ظرفشویی معمولی بالاتر است، اما بدلیل امکاناتی که فراهم می‌کند، کاملا به صرفه می‌باشد.

کاربرد شیرآلات فنری آشپزخانه، مزایا و معایب آن

در ادامه می‌خواهیم به کاربرد شیرآلات فنری آشپزخانه، مزایا و معایب آن بپردازیم. برندهای مهم شیرآلات در سراسر دنیا در حال حاضر به دنبال خلاقیت در زمینه تولید شیرآلات فنری هستند. به همین دلیل این نوع از شیرآلات تنوع بسیار زیادی دارند.

افرادی که به دنبال یافتن شیر ظرفشویی می‌باشند نیز، می‌توانند انواع آن را با علم فنری در بازار پیدا نمایند. شیرآلات فنری نیاز به فضای نسبتا زیادی داشته و بطور معمول دارای علمی با ارتفاع بالا می‌باشند که دامنه حرکت آن نسبتا شیر ظرفشویی شاوری را جبران می‌کند. شستن ظروف بزرگ و همچنین پر کردن کتری نیز در زیر علم فنری آسان‌تر است.

شیرآلات فنری اسپری کننده

معمولا شیرآلات فنری دارای چند حالت اسپری آب بوده و کاربران با فشار یک دکمه خواهند توانست حالت مورد نظر خود را انتخاب نمایند. حالت اسپری امکان مصرف بهینه آب را ایجاد کرده و همچنین از پاشش آب به اطراف جلوگیری می‌کند. البته در سینک‌های عمیق مشکل خیس شدن اطراف ظرفشویی وجود ندارد.

معایب شیرآلات فنری

شیر فنردار در کنار تمام مزایا، معایبی هم دارد. اگر از این معایب اطلاع داشته باشید، می‌توانید بهترین خرید را انجام دهید.

از مهم‌ترین مواردی که باید مورد بررسی قرار بگیرند، محکم بودن علمک شیر ظرفشویی در گیره خود و همچنین در نظر گرفتن فضای مورد نیاز برای نصب این شیر می‌باشد.

علمک شیر فنری ارزان ممکن است بدون حرکت در جای خود چفت نشود و مانند آویز در جای خود حرکت کند. علت این امر مکانیزم توزیع وزن اشتباهی می‌باشد که جهت نگه داشتن علم در جای خود طراحی شده است. بنابراین در زمان خرید حتما محکم شدن علم در گیره مربوطه را در نظر بگیرید.

شیرآلات فنری آشپزخانه، مزایا و معایب آن برای فضای کوچک

شیرآلات فنری دارای ابعاد بزرگی بوده و برای فضاهای کوچک مناسب نیستند. چنانچه فاصله بین سینک و کابینت‌ها و همینطور پنجره بالای سینک کافی نباشد، علم این شیر با سایر قسمت‌های آشپزخانه برخورد نموده و یا اصلا در فضا جای نمی‌گیرد.

شیرآلات فنری روز به روز افزایش پیدا کرده و با اطلاع از مزایا و معایب شیرآلات فنری در کنار قیمت آن می‌توان شیرآلات فنری مناسبی انتخاب نمود. این شیرآلات زیبا و کاربردی بوده و همچنین دارای چند حالت اسپری آب می باشند.

اما اگر آشپزخانه شما کوچک بوده و فضای کافی ندارد و یا به ارتفاع زیاد علم شیر ظرفشویی علاقه ندارید، شیرآلات فنردار گزینه مناسبی برای شما نیست.

مزایای شیرآلات فنری

شیرآلات فنری بطور معمول دارای چند الگوی خروجی آب بوده و با فشار یک دکمه می‌توان حالت مورد نظر خود را انتخاب نمود. حالت اسپری علاوه بر ایجاد امکان مصرف بهینه آب، از مشکل پاشش آب به اطراف و خیس شدن سینک ظرفشویی جلوگیری می‌نماید.

این شیرآلات ظاهر شیک و زیبایی دارند و فضای آشپزخانه شما را جذاب‌تر خواهند کرد.

سخن پایانی

شیرآلات فنری برای شما مزایای مختلفی داشته و در بسیاری از ساختمان‌های مدرن و امروزی از آنها استفاده می‌شود. سعی کنید محصولات با کیفیت را انتخاب کنید. برای تهیه‌ی این شیرآلات می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و از راهنمایی‌های ایشان بهره‌مند گردید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *