آموزشی ها, دانستنی ها

فلاش تانک چیست و چه فرقی با سیفون دارد؟

در این مقاله می‌خواهیم بدانیم فلاش تانک چیست و چه فرقی با سیفون دارد و همچنین با کاربرد آنها آشنا شویم. دنیای امروز با مشکل کمبود آب مواجه است، درنتیجه صرفه‌جویی آن حداقل کاری می‌باشد که هر شخصی وظیفه دارد تا انجام دهد.

یکی از تجهیزاتی که کمک زیادی به کاهش مصرف آب در توالت می‌کند، فلاش تانک بوده که از تجهیزات ضروری برای سرویس بهداشتی نیز محسوب می‌شود. در طول روز همه ما بارها به سرویس بهداشتی مراجعه می‌کنیم، بنابراین تمیز بودن این مکان دارای اهمیت زیادی می‌باشد.

کاربرد فلاش تانک چیست و چه فرقی با سیفون دارد؟

همانطور که گفته شد در این مقاله می‌خواهیم بدانیم فلاش تانک چیست و چه فرقی با سیفون دارد و علاوه بر آن به معرفی انواع فلاش تانک هم بپردازیم.

بطور کلی به محفظه‌ای که آب را درون خود نگه می‌دارد، فلاش تانک می‌گویند. در مواقع نیاز می‌توان از این آب ذخیره شده استفاده نمود. در هنگام استفاده با کشیدن اهرم حجم آب یکباره با فشار زیاد تخلیه می‌شود. البته در مدل‌های جدید به جای اهرم از دکمه استفاده شده است.

تخلیه آب با فشار باعث تمیز شدن کاسه توالت و همچنین ریختن فضولات به چاه می‌شود. اگر بخواهیم با شلنگ این کار را انجام دهیم بدلیل فشار کم شلنگ، حجم زیادی از آب را هدر خواهیم داد. این در صورتی است که تخلیه پرفشار فلاش تانک به شکل سریع انجام شده و آب کمتری نیز مصرف می‌نماید. علاوه بر آن تمامی درزها و نقاط دیگر کاسه توالت نیز تمیز می‌گردند.

سیفون

سیفون چیست؟

خیلی از اوقات از اصطلاح سیفون به اشتباه برای فلاش تانک استفاده می‌کنند. شاید استفاده از این عبارات رایج باشند اما از نظر فنی به کار بردن این دو کلمه به جای هم اشتباه می‌باشد.

سیفون به لوله‌ای خمیده می‌گویند که در سیستم لوله‌کشی فاضلاب از آن استفاده می‌شود و مقداری آب را در قسمت خمیدگی خود نگه داشته تا بوی فاضلاب به درون ساختمان نشت پیدا نکند.

در ساختمان‌های امروزی استفاده از فلاش تانک ضرورت دارد. در زمان گذشته از آفتابه برای تخلیه استفاده می‌شد. اما امروزه فلاش تانک‌ها در انواع مناسب قابل خریداری هستند.

بنابراین چه از توالت ایرانی استفاده می‌کنید چه از توالت فرنگی، لازم است تا برای سرویس بهداشتی خود فلاش تانک مناسبی تهیه نمایید.

 معرفی انواع فلاش تانک

فلاش تانک‌ها دارای دو دسته اصلی توکار و روکار هستند. اولین نسل فلاش تانک‌ها مدل روکار است که دارای محفظه‌ای بزرگ و حجیم می‌باشد. تخلیه توسط این محصول با اهرم و یا طناب انجام می‌گردد. این مدل از امکانات کمتری برخوردار بوده و به همین سبب قیمت آن نیز پایین‌تر است.

نوع دیگر، فلاش تانک توکار است که درون دیوار نصب می‌شود. در واقع هیچ چیزی از محفظه فلاش تانک دیده نمی‌شود و فقط دکمه تخلیه آن مشخص است. فلاش تانک‌های توکار برای محیط‌های کوچک و مدرن بسیار مناسب هستند.

معرفی فلاش تانک اتوماتیک

بهترین گزینه برای مکان‌های عمومی استفاده از فلاش تانک اتوماتیک است. این مدل از فلاش تانک به صورت اتوماتیک بعد از خروج مخزن را تخلیه می‌نمایند. بنابراین از نظر بهداشتی برای خیلی از محیط‌ها مناسب هستند.

مزایای استفاده از فلاش تانک

از مزایای فلاش تانک‌ها این است که سبب صرفه‌جویی مصرف آب می‌شوند و همچنین به کاهش آلودگی و افزایش بهداشت محیط کمک می‌نمایند. البته رعایت بهداشت در استفاده از فلاش تانک اتوماتیک که عملکرد آن بدون دخالت دست است به حداکثر می‌رسد.

راهنمای خرید فلاش تانک

هنگام خرید فلاش تانک حجم مخزن را مناسب با محیط سرویس بهداشتی انتخاب کنید. علاوه بر آن به کیفیت بدنه و اهرم آن توجه نموده و چنانچه به پاکیزگی سرویس بهداشتی خود اهمیت می‌دهید، انواع فلاش تانک آنتی باکتریال را تهیه نمایید.

برای صرفه‌جویی در مصرف آب بهتر است مدل‌های دو زمانه که دارای دو حجم می‌باشند را برای سرویس بهداشتی منزل خود خریداری کنید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله دانستیم که فلاش تانک چیست و چه فرقی با سیفون دارد. در خانه‌های امروزی استفاده از فلاش تانک بسیار ضروری است. همانطور که گفته شد فلاش تانک باید متناسب با محیط شما انتخاب شود. بنابراین برای انتخاب بهترین نوع این محصول می‌توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس حاصل نمایید تا شما را در خرید بهترین تجهیزات راهنمایی کنند. از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *