دانستنی ها

نگه داری مناسب از شیرآلات

اهمیت نگه داری مناسب از شیرآلات :

همانطور که می دانید امروزه خرید شیرآلات ساختمانی (با هر نوع کاربری) هزینه های قابل توجهی برای مصرف کننده خواهد داشت، پس بحث حفظ و نگهداری از شیرآلات بسیار مهم است و چه بهتر که پس از نصب محصولات با نحوه نگهداری از آن آشنا شویم:

اطلاعات کارت گارانتی:

اصول اولیه نگهداری از شیرآلات معمولا در کارت های گارانتی داخل جعبه بسته بندی ذکر شده است. قصور از آن و بی احتیاطی و باعث لغو تعهدات گارانتی می شود.

 

راهنمایی های نصاب و کارشناس تاسیسات در نگه داری مناسب از شیرآلات:

معمولا بعضی از موارد تمیز کاری شیرآلات با توجه به تجربه نصاب به شما اعلام می شود.  این روزها با توجه به پیشرفت شبکه های اجتماعی به راحتی می توان از تجربیات مصرف کنندگان و راه های تمیزکردن با مواد غیرشیمیایی یا به اصطلاح خانگی بهره برد. با یک پارچه نرم و سرکه رقیق شده، همه جای شیر را تمیز کنید. مطمئن شوید که خشک شده تا لکه رویش باقی نماند. شوینده‌های خیلی قوی برای نگه داری مناسب از شیرآلات مناسب نیستند و می‌توانند به شیرآلات شما آسیب بزنند. البته شیرآلات جزیره با آبکاری مخصوص در مقابل هر شوینده‌ای مقاوم هستند. از سلامت کارتریج شیر هم مطمئن شوید چون یک کارتریج خراب یعنی هدر رفتن آب.

علاوه بر موارد بالا برای نگه داری مناسب از شیرآلات، شیرآلات سالم و استاندارد مصرف آب را هم بهینه می‌کنند. دیگر لازم نیست نگران هدر رفتن آب باشید. با رعایت چند نکته کوچک، می‌توانید به راحتی از شیرآلات منزلتان نگه داری کنید. بعضی از شیرآلات منزل، به دلیل استفاده خاصشان بیشتر آب مصرف می‌کنند.به همین نسبت باید بیشتر حواستان به مصرف آب باشد. شیرآلاتی انتخاب کنید که دوستدار محیط زیست هستند. کارتریج، مغزی و واشر شیرتان را هم سالم نگه دارید تا آب هدر نرود.

نکته دیگر این است که، حتی اگر از نصب و تعمیر شیرآلات سر در می آورید، بهتر است تعمیر و باز کردن شیرآلات خانه تان را به تکنسین بسپارید. شیرهای اهرمی، با وجود این که ماندگاری بیشتری دارند و راحت‌تر استفاده می‌شوند، حتما باید توسط متخصص تعمیر بشوند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *