دانستنی ها, راهنمای خرید

انواع شیرآلات آشپزخانه

شیر ظرفشویی دوکاره جزیره

 بطور کلی شیرهای آب اعم از آشپزخانه, توالت و حمام به دو نوع کلاسیک و مدرن تقسیم می شوند. شیرهای کلاسیک دارای یک پایه و دو دسته هستد که یکی برای باز و بسته کردن جریان آب گرم و دیگری برای باز و بسته کردن جریان آب سرد می‌باشد. و شیرهای مدرن دارای یک پایه و یک اهرم جهت تنظیم آب به دمای گرم, سرد و ولرم است. از لحاظ کیفی و صرفه جویی در مصرف آب و همچنین سهولت در استفاده, شیرهای مدرن بهینه‌تر هستند اما نوع دکوراسیون منزل -سنتی یا امروزی بودن- راهنمای ما در انتخاب شیرآلات است. دراین نوشته قصد داریم  به معرفی انواع شیرآلات آشپزخانه و معرفی محصولات مرتبطِ جزیره صرف‌نظر از کلاسیک و مدرن بودن بپردازیم به این امید که یاریگر شما خواننده‌ی عزیز در انتخاب شیر مورد نظر شما باشد.

انواع شیرآلات آشپزخانه:

شیرآب با قوس زیاد
شیرآب با قوس کم
شیرآلات شاوری
شیر روگازی یا قابلمه پرکن (پات فیلر)
شیرآلات فنری
شیرآلات هوشمند
شیرآلات دو منظوره

شیر با قوس زیاد:

خواه انتخاب شما شیرهای کلاسیک باشد و خواه مدرن این مدل شیر پوشش دهنده ی هر دو نوع است. هدف طراحی این نوع شیر برای ایجاد ارتفاع مناسب بین سینک و سرشیر است تا مصرف کننده بتواند به سهولت هنگام شست‌وشوی ظروف بزرگ و پر کردن مایعات در بطری و کتری‌های بزرگ از آن استفاده کند.

شیرآب با قوس کم:

همانند مورد قبلی استفاده از این نوع شیر آب ربطی به کلاسیک بودن یا مدرن بودن شیر ندارد. بلکه این مدل شیرها در آشپزخانه‌هایی که در پشت سینکشان پنچره است و امکان استفاده از شیرهای قوس زیاد به دلیل برخورد پنجره با شیر آب وجود دارد؛ استفاده می‌شوند.

شیرآلات شاوری:

این شیرها دارای یک سری شلنگ مانند است که خاصیت کش‌سانی دارد که این مدل طراحی کاربردهای زیادی برای مصرف کننده دارد. شیرآلات فنری بیشتر بر روی شیرآلات مدرن دیده شده‌اند ولی قابلیت پیاده سازی بر روی مدل‌های کلاسیک را نیز دارد.

شیر روگازی یا قابلمه پرکن (پات فیلر):

همانطور که از اسم این شیر پیداست در بالای اجاق گاز تعبیه می‌شود. هدف از طراحی این شیرها پر کردن قابلمه یا کتری‌های بزرگ بر روی اجاق گاز است زیرا زمانی که قابلمه یا کتری پر از آب می‌شود سنگین است و حمل آن سخت است. برای نصب این شیرها نیاز به لوله کشی مجدد به سمت اجاق گاز داریم.

شیرآلات فنری:

این شیرها همانند شیرهای شاوری دارای سری شلنگ‌دار هستند با این تفاوت که به کش‌سانی شیرهای شاوری نیستند و قابلیت چرخش 360 درجه را ندارند.  

شیرآلات هوشمند:

شیرهای هوشمند به شیرهایی گفته می‌شود که دارای سنسورهای مادون قرمز هستند و برای استفاده از آن‌ها باید دست خود را در زیرشان قراردهیم و به والو یا اهرمی برای باز و بسته شدن نیاز ندارند. از فواید این شیرها این است که باعث صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شوند. این شیرها در انواع مختلف و کاربردهای مختلف در بازار وجود دارند و فقط محدود به شیرآلات آشپزخانه نیستند.

شیرآلات آشپزخانه دو منظوره:

این شیرها در واقع کارایی دو شیر را دارند و دارای دو خروجی هستند و مناسب برای کسانی می‌باشد که از دستگاه تصفیه استفاده می‌کنند. یکی از خروجی‌های شیر برای آب لوله‌کشی و دیگری برای دستگاه آب تصفیه است.

در پایان نمونه‌ای از شیرآلات برند جزیره به عنوان مثال آوردیم.

نمونه‌ای از شیر آشپزخانه با قوس زیاد:

ظرف شویی طلایی جزیره مدل پرنس

ظرف شویی دیواری کلاسیک دیانا طلایی

ظرفشویی کارون سفید طلایی

ظرفشویی آترین کروم

نمونه شیر آشپزخانه با قوس کم:

ظرفشویی تک پایه کلاسیک دیانا طلایی

ظرفشویی پرنس طلایی

نمونه شیر شاوری:

ظرفشویی شاوری قو کروم

نمونه شیرآلات آشپزخانه فنری:

ظرفشویی فنری دنیز کروم

ظرفشویی فنری شاتل سفید طلایی

ظرفشویی فنری دنیز طلایی

نمونه شیرآلات آشپزخانه با طراحی خاص

ظرفشویی رویا زیتونی

ظرفشویی الیزه رزگلد

ظرفشویی اسکای سفید طلایی

ظرفشویی لاندی سفید طلایی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *