دانستنی ها, راهنمای خرید, نقد و بررسی

خانه‌ای مدرن و زیبا با شیرآلات جزیره

مدرن به معنای نوگرایی و گرایش به چیزهای جدید است. مدرنیته جریانی تاریخی است که ساختارهای قدیمی را کنار گذاشت یا در آن‌ها تغییر ایجاد کرد. مدرنیته در صنعت، هنر، علوم، معماری، روابط اجتماعی، روابط سیاسی و… رسوخ کرد و باعث دگرگونی‌‌های مثبت در آن‌ها شد. صنعت شیرآلات نیز با گسترش مدرنیته شکل گرفت و رو به تکامل نهاد. در ایران هم این صنعت تقریبا نو پاست و در سال 1342 اولین کارخانه تولید شیرآلات در ایران توسط مرحوم مهندس افراشته تأسیس شد. تا پیش از آن ایران در این زمینه تنها وارد کننده شیرآلات بود. ( رجوع شود به مقاله تاریخچه تولید شیرآلات) شیرآلات جزیره از سازندگان شیرآلات مدرن و با کیفیت در ایران است که توانسته است جایگاه خود را در این صنعت نوپا میان رقبا باز کند.

تفاوت مدرن و مد

با اینکه این دو کلمه شبیه به هم هستند و گاهی اشتباهی به جای یک دیگر به کار گرفته می‌شوند اما از نظر مفهومی با هم تفاوت دارند. مد، نوعی گرایش گذراست که مدتی باب می‌شود و پس از آن برچیده می‌شود. اما مدرن به چیزی اطلاق می‌شود که از سنت‌ها عبور کرده و ساختار جدیدی را به وجود آورده.

دکوراسیون مدرن

از ویژگی‌های دکوراسیون مدرن سادگی در عین زیبایی است. در این سبک تلاش شده با کم کردن تجملات به فضاهای کاریردی اضافه کند تا از فضا بهره بیشتری بگیرد. در این سبک فضاها جوری طراحی شده‌اند که انسان احساس آرامش کند و در این راستا از رنگ‌های خنثی و سرد در طراحی داخلی استفاده می‌شود. همچنین نورهای مستقیم که باعث آزار چشم می‌شوند حذف و به جای آن از نورپردازی‌های غیر مستقیم بهره گرفته شده است و همه‌ی این‌ها صرفا برای ایجاد نهایت حس آرامش در ذهن صاحبخانه است. علت استفاده از پنجره‌ها و نورگیرهای بزرگ در خانه‌های جدید نیز در همین راستا می‌باشد.

یکی از اصول مدرنیته اهمیت یافتن فردیت و توجه به فرد است بر خلاف سبک‌های پیش از آن که فرد نادیده گرفته می‌شد و حفظ انسجام و یک پارچگی گروه مهم‌تر از فرد تلقی می‌شد. علت اینکه در دکوراسیون مدرن سادگی وجود دارد و از طرح‌های پیچیده استفاده نمی‌شود نیز توجه به همین نکته است؛ همه‌ی اجزا طوری در کنار هم چیده می‌شوند که مخاطب احساس آرامش و راحتی کند. دکوراسیون مدرن در دفاتر کاری هم استفاده می‌شود همین تأثیر را داشته باشد.

دکوراسیون مدرن بیشتر در اروپا و آمریکای شمالی جریان دارد و البته که این به بدین معنا نیست که در کشورهای دیگر استفاده نمی‌شود. رواج این سبک در کشورهای شرقی عمدتاً در محیط‌های کاری است تا در منازل، زیرا شرقی‌ها علاقه‌ی خاصی به رنگ‌های گرم و به خصوص رنگ قرمز که منتقل کننده حس هیجان است دارند به همین جهت ممکن است دکوراسیون مدرن بنظرشان سرد و بی‌روح باشد.

آشپزخانه مدرن

آشپزخانه‌ی مدرن هم از اصول کلی دکوراسیون مدرن پیروی می‌کند. اما لازم است که یک سری از قواعد که مختص هر فضایی است در پیاده سازی سبک مدرن مستقلاً  در مورد آشپزخانه بازگفته شود.

گفتیم که یکی از ویژگی‌های سبک مدرن استفاده از رنگ‌های روشن و سرد است. این رنگ‌ها علاوه بر آرامش بخش بودن به بزرگ‌تر نشان دادن فضا کمک می‌کند تأثیر این کار در این است که در کنار  دیزاین داخلی از حس خفقان محیط می‌کاهد و باعث منظم‌تر نشان دادن محیط می‌شود. از دیگر ویژگی‌های اصلی دکوراسیون سبک مدرن علی الخصوص در آشپزخانه استفاده از ابزارهای و وسایل کاربردی و تلفیق آن‌ها با تکنولوژی روز می‌باشد. این کاربردی بودن را ما در تمام آشپزخانه بصورت تغییرات زیر می‌بینیم؛

  • استفاده از کابینت‌های جا دار که گاهاً تا سقف نیز امتداد پیدا کرده‌اند و گنجایش بیشتری نسبت به کابینت‌های پر نقش و نگار کلاسیک دارند.
  • استفاده از تکنولوژی‌های کاربردیِ روز در آشپزخانه
  • استفاده از کانتر یا اصطلاحا اُپن برای جدا کردن آشپزخانه از پذیرایی و تشکیل یک آشپزخانه با محیط باز، بر خلاف آشپزخانه‌های قدیمی که با دیوار از پذیرایی جدا می‌شدند و محیط بسته‌ای داشتند.
  • استفاده از نورهای مخفی در آرک اُپن و قسمت فوقانی کابینت‌ها با استفاده از لامپ‌های LED

در آشپزخانه‌های مدرن می‌توان از تأسیسات توکار استفاده کرد. علت آن هم کم کردن شلوغی فضا و دلباز نشان دادن محیط است. تأسیسات توکار، تأسیساتی است که قابلیت نصب در داخل دیوار یا کار را دارند.

تجهیزات توکار در آشپزخانه می‌تواند شاملِ: سینک، گاز که به آن گاز رومیزی هم می‌گویند، فر، شیرظرفشویی، لوله‌ کشی آب، گاز و برق می‌باشد.

هر کدام از المان‌های موجود در دیزاین آشپزخانه مدرن را می‌توان بصورت جداگانه بررسی کرد اما بدلیل اینکه تخصص ما در زمینه شیرآلات است و  هم اینکه متن طولانی نشود و حوصله‌ی مخاطب سر نرود تنها به بررسی نقش شیرآلات در دکوراسیون مدرن می‌پردازیم.

نقش شیرآلات در طراحی داخلی آشپزخانه‌ی مدرن

سادگی فرم از اصول طراحی مدرن است. فرم‌ها، اشکال هندسی ساده با قاعده یا بی‌قاعده‌ای هستند که شکل دهنده‌ی دکوراسیون مدرن هستند. شیرآلات جزیره با طراحی شیرآلات با کیفیتِ مدرن عملکرد خوبی در بین تولید کنندگان شیرآلات با کیفیت ایرانی از خود نشان داده است. شما می‌توانید از داشتن یک آشپزخانه مدرن با نصب شیرآلات جزیره لذت ببرید.

به عنوان مثال؛ چنانچه آشپزخانه‌ی شما دارای پنجره نیست – و حتی اگر داری پنجره نیز باشد – در صورتی که آشپزخانه‌ی شما بزرگ باشد یا کانتر بزرگی داشته باشد شما می‌توانید سینک را رو به پذیرایی تعبیه کنید و با نصب یکی از مدل‌های آترین، اسکای، الیزه، روبینا و … با یک تیر دو نشان بزنید هم زیبایی را به آشپزخانه خود هدیه دهید و هم به پذیرایی.

شیرآلات یکی از اجزای مهم دکوراسیون آشپزخانه است. انتخاب شیر ظرفشویی که با کیفیت باشد و متناسب با سلیقه‌ی شما و همسو با طراحی منزل شما باشد ضروری است. رعایت این نکته همواره از سوی طراحان داخلی جهت حفظ هارمونی دکوراسیون آشپزخانه مورد توجه قرار می‌گیرد. چنانچه مایل به مطالعه بیشتر در این زمینه هستید به مقاله رنگ شیرآلات در دکوراسیون داخلی مراجعه کنید.

شیرآلات جزیره با بیش از 16 سال سابقه در تولید شیرآلات بهداشتی، با افتخار اعلام می‌دارد که جزو بهترین‌ها در بازار داخلی و حتی در بازار کشورهای همسایه است. ما در جزیره همواره تلاش کردیم تا در کنار محصول با کیفیت، طراحی منحصر به فرد را هم عرضه کنیم. این جمله تنها یک ادعای بدون پشتوانه نیست؛ پشتوانه‌ی ما مشتریان وفادار قدیمی و جدید است. ارزش این حرف زمانی مشخص می‌شود که به این نکته واقف باشیم در شرایطی که انجام یک فعالیت تولیدی بخاطر شرایط تحریمی بیشتر با ضرر برای تولید کننده مواجه است تا سود. آنگاه متوجه خواهید شد که ما برای رقابت در بازار و حفظ کیفیت محصولاتمان میان رقبای خارجی از جان و دل مایه گذاشته‌ایم تا امروز به عنوان یکی از چندین برند معتبر در زمینه شیرآلات شناخته شویم.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *